sobota, 25 maja 2013

Wilkołak :)

WilkołakWilkołak (ang. Werewolf) – nierzeczywista postać, połączenie Wilka i Sima. Pojawia się w dodatkach The Sims: Abrakadabra i The Sims 2: Zwierzaki, a także w The Sims 3: Nie z Tego Świata.

Jak się nim stać?

Werewolf Transformation
Tu wilkołak pojawia się tak na prawdę po raz pierwszy, Sim może się nim stać. Aby tak się stało należy obtoczyć dom Sima różnorakimi drzewami, iglastymi oraz liściastymi, a najlepiej stworzyć mały lasek koło domu, gdyż Wilkołaki lubią duże zalesienie. Do stania się wilkołakiem potrzebny jest dodatek "Zwierzaki".
ScreenShot 260Przemiana Sima w wilkołaka.
ScreenShot 261
Gdy lasek jest gotowy należy poczekać aż przywódca stada odwiedzi naszych Simów. Należy go wyczekiwać pomiędzy godziną 22.00, a 1.00. Gdy już przyjdzie należy zaprzyjaźnić z nim Sima, aby tak się stało wilkołak będzie musiał odwiedzić naszego Sima kilka razy. Gdy już Sim się z nim zaprzyjaźni, wilkołak ukąsi go sam, jednak czasem aby tak się stało Sim musi pobawić się z nim w ciuciu-babkę.
Szybszym sposobem na przemianę Sima w wilkołaka jest użycie kodu testingCheatsenabled true. Po wpisaniu kodu klikamy na skrzynkę pocztową z wciśniętym Shift'em, szukamy opcjiLeader of the Pack, a następnie wybieramy ją. Gdy już pojawi się w naszej rodzinie brązowy wilk o świecących żółtych oczach każemy Simowi dokonać z nim dowolną interakcję. Następnie wybieramy przywódcę stada i przesuwamy pasek znajomości jego i danego Sima na 100%. Wtedy każemy przywódcy stada ukąsić Sima poprzez wybranie na nim opcji Ukąś.
Jeśli nie odpowiada nam żaden z sposobów powyżej, możemy skorzystać z Sim Transformera. Jest to obraz. Aby zostać wilkołakiem musimy kliknąć na niego i wybrać opcję Turn Into.../ Werewolf.
ScreenShot 264
Wilkołaczyca.

Opis

Gdy nasz Sim stanie się już wilkołakiem często w pragnieniach pojawiać się będzie czyjaś podobizna z głową wilkołaka u dołu, lub sama głowa wilkołaka. Oznacza to, że wilkołak pragnie ukąsić kogoś określonego (obrazek z podobizną), lub po prostu ukąsić pierwszą lepszą osobę. Aby ukąsić Sima, trzeba na niego kliknąć i wybrać opcję "Zaatakuj".
Wilkołak będzie chodził zgarbiony.
ScreenShot 263
Wyjąca wilkołaczyca.
W nocy pojawia się również opcja Wyj. Jeśli Sim jest wewnątrz budynku, automatycznie wyjdzie na zewnątrz i zacznie wyć do księżyca.
Wilkołak posiada także umiejętność przywołania wilków.
Aby wyleczyć Sima z wilkołactwa należy zatrudnić Tresera zwierząt lub Cygańską Swatkę i kupić od niej lekarstwo. Jeśli gracz posiada dodatek Osiedlowe Życie może kupić lek od czarownicy lub czarodzieja, albo sam stać się magiem i wytworzyć Likantropinę-B.

Opis wyglądu

Wilkołak zmienia swój wygląd tylko w noc, a w dzień jest normalnym Simem. Jego oczy stają się złote, a skóra obrasta sierścią. Wilkołakom płci męskiej zmienia się fryzura, a "wilkołaczkom" zostaje taka sama jak fryzura w dzień. Usta stają się ciemniejsze, a nos wydaje się zupełnie inny niż podczas dnia.

Ciekawostki

  • Jeżeli mamy Sima z pobraną karnacją i zamienimy go w wilkołaka możliwe jest, iż w nocy nie obrośnie on sierścią, a zmieni się jedynie jego zachowanie i sposób chodzenia.