poniedziałek, 13 maja 2013

Niewydane otoczenia ;)

Heja ;) Dzisiaj, chyba z nudów, weszłam na Simspedię i zaczęłam przeglądać artykuły. Znalazłam jeden, który wydaje mi się ciekawy:

Niewydane otoczenia – jak sama nazwa wskazuje. Zostały one stworzone do wersji BETA gier z serii The sims. Żadne z nich nigdy nie zostało udostępnione graczom.
W przypadku The sims 2 można wyróżnić Riverside, Waterside i Sedonę. Dwa pierwsze można było oglądać na pokazach gry; Sedonę natomiast znajdziemy w plikach gry.
Do The sims 3 stworzono dwie wersje Sunset Valley; jednak w wyniku zwłoki wobec daty premiery zostało wydane tylko jedno, z ulepszeniami; drugą wersję można jednak znaleźć uszkodzoną w plikach gry.

Riverside
Riverside, najpopularniejsze niewydane otoczenie.

The sims 2

Riverside

Według oryginalnego pomysłu, Riverside miało znajdować się w podstawowej wersji The Sims 2, jednak w wyniku opóźnień nie zostało ono wydane. Nie są znane rodziny, które mieszkały w tym mieście - możliwe, iż nie było ich wcale - jednak w niektórych trailerach pojawiali się Simowie, którzy mogli Riverside zamieszkiwać.
Warto zauważyć, że opis Riverside pojawia się w aktach menedżera okolic, jednak nie znajdziemy tam tekstu - w przeciwieństwie do niżej opisanego Waterside. Można też zauważyć, że Riverside - tak jak Miłowo - znajduje się nad rzeką i leży w podobnym miejscu, dlatego niektórzy twierdzą, że Riverside to pierwowzór Miłowa - usunięto część ewentualnych rodzin oraz miejsc, po czym wprowadzono kilka zmian, przemianowano na Miłowo i umieszczono w grze, jednak oryginalna wersja nigdy nie została udostępniona.
Riverside zostało odtworzone przez Thsms204 (link), projekt odtworzenia został zamknięty w styczniu 2010 roku.

Ciekawostki  • Oglądając Riverside, możemy zobaczyć oryginalne menu - różni się przycisk Trybu Życia / Skrzyni Rodzin (są przedstawione postacie Simów od małego dziecka do emeryta), a zamiast wyboru dekoracji jest przycisk wyjścia. Poza tym, nie ma trybu biografii.
  • Można zauważyć garaże - wynika z tego, że samochody miały być od razu w grze, a nie w dodatku Nocne Życie.
  • Riverside to nazwa miasta, które miało wystąpić w niewydanej grze SimsVille.

Waterside (1)Waterside


Waterside

Waterside jest miastem używanym w testowej wersji, stworzonym przez Tima LaTourneau. Waterside miało pierwotnie być dołączone do The Sims 2, jednak z powodu wielu zmian je usunięto - tak jak Riverside. To właśnie Waterside było pokazywane podczas przedpremierowych pokazów i to je widzimy podczas ładowania gry.
W domach widywano też różnych Simów, w tym Dinę (podobną do Diny Kaliente), Laurę i Tinę (wszystkie były dziewczynami Dona Baxtera). Wiadomo, że były rodziny Virginia, Baxters i wielu krewnych tejże rodziny.
Dziwne jest, że opis Waterside pozostał w aktach menedżera okolicy. Po Waterside pozostało także kilka  części, które można znaleźć w lot5s i folderze z domami. Jego opis widać także w wyborze okolic, w prawym górnym rogu.
Projekt odtworzenia Waterside został przeprowadzony przez GPKman.
Ciekawostka: Riverside znaczy brzeg rzeki, a Waterside brzeg - ich nazwy mają podobne znaczenie.

Sedona

Dzielnica Sedona jest wymieniona w Menedżerze Okolic, jednak nie ma tam żadnego konkretnego pliku tekstowego, a miasto nie pojawiło w żadnej zapowiedzi. Jest prawdopodobne, że Sedona jest związana z szablonem okolicy o tej nazwie.
Istnieją spekulacje, że Riverside było pierwowzorem Miłowa, Waterside Werony i Sedona Dziwnowa.

The Sims 3

Chociaż Sunset Valley zostało umieszczone w grze, zostały stworzone także dwie wersje, których nigdy nie wydano. Pierwsza wersja została stworzona w marcu 2008 roku, jednak została przerobiona, w wyniku czego doszło do jej uszkodzenia. Po tym, w lutym 2009 roku stworzono drugą wersję, jednak zaszło opóźnienie. W związku z tym, Electronic Arts przerobiło trochę okolicę tak, aby zdążyć przed datą premiery i wtedy ją wydało. Druga wersja pozostaje uszkodzona w plikach gry, gdzie można ją znaleźć.Na dziś to tyle, jutro dodam jakąś instrukcję i obrazki ;