poniedziałek, 3 czerwca 2013

[TS2] [Rasy] Zombie

Zombie – rasa Simów pojawiająca się w The Sims, The Sims 2: Na Studiach, Osiedlowe życie, Czas wolny i jako schorzenie w The Sims 3: Nie z Tego Świata.
Zombie

Jak stworzyć? 

Pierwszy sposób 

Wymagany dodatek: Na studiach
Resurrect-O-Nomitron
Wskrzeszeniomat
  1. Najpierw Sim musi umrzeć. Jeśli Sim jeszcze żyje, trzeba wysłać go do Mrocznego Kosiarza (patrz: Sposoby na zabicie Sima). Sima już nie ma? Zatrzymujemy więc nagrobek w swojej parceli.
  2. Trzeba pracować w karierze paranormalnej, aby zdobyć wskrzeszeniomat w nagrodach kariery. Następnie, gdy otrzymamy wskrzeszeniomat, musimy zadzwonić do śmierci. (Poprzez kod unlockCareerRewards mamy wszystkie nagrody kariery bez potrzeby pracowania) Następnie wybieramy osobę, którą chce się wskrzesić. Jednak trzeba było za życia znać tę osobę, lub być po prostu świadkiem jej śmierci. Nagrobek Sima oczywiście musi być też na naszej parceli. Jeśli nie znaliśmy żadnej takiej osoby, to Mroczny Kosiarz zagrozi nam, że po nas przyjdzie, jeśli zadzwonimy jeszcze raz. Jednak można dzwonić wiele razy... Kiedy już wybierzemy osobę do wskrzeszenia, trzeba mu zapłacić stawkę poniżej 2000. Po chwili Kosiarz powie, że nie słyniemy z hojności, czyli skarci nas za niską cenę. Następnie pojawi się czerwony kłąb dymu, z którego wyłoni się Sim - Zombie. Otóż Mroczny Kosiarz nie wskrzesił Sima w całości, bo daliśmy za mało kasy. Sim jest więc żywy... prawie.

Drugi sposób 

Wymagany dodatek: Osiedlowe życie 
Gdy nasz Sim uprawia sztuki magii i jest czarownikiem, zgłębiamy Sztukę Ciemności, aż uzyskamy maksymalne umiejętności magiczne i stopień nikczemności. Wtedy rzucamy na zmarłego zaklęcie (klikając na jego grób) Vivifikus Zombiae.

Trzeci sposób 

Otwieramy okienko kodów i wpisujemy kod boolProp testingCheatsEnabled true w otoczeniu. Teraz musimy stworzyć jakąś rodzinkę. Gdy wczytywanie się zakończy, wciśnij klawisze Shift+N. Pojawia się karnacja Zombie. Również stroje Mrocznego Kosiarza, pokojówki, czarne oczy kosmity... Gdy stworzyliśmy rodzinę, możemy cieszyć się Zombie, jednak efekt nie jest za ciekawy.

Czwarty Sposób 

Wymagany dodatek: Czas wolny
  1. Musimy mieć niski poziom aspiracji i nagrobek zmarłego.
  2. Cygańska Swatka musi nam przynieść antyczną lampę.
  3. Wypowiadamy życzenie o wskrzeszeniu Sima.
  4. Gramy zombie.

Uwaga! 

Poza użyciem modów procesu zombifikacji nie da się odwrócić. Ponowne wskrzeszenie tym razem z pełnią gotówki nadal pozostawi go w w stanie takim jakim był - czyli zombie.