niedziela, 21 lipca 2013

[TS2] [Poradnik] Simowe akwarium

Czyż nie miło byłoby mieć w domu akwarium? Ale nie takiego zwykłego z rybkami. Co powiecie na Simowe akwarium?Wbrew pozorom to nie jest takie trudne! Skoro mi się udało, to Wam tym bardziej.1. Na początku użyj narzędzia podnoszenia terenu (tryb budowania > teren > narzędzie podnoszenia terenu). Ustaw na największy rozmiar i podnieś teren o dokładnie 12 kliknięć. 2. Następnie wyrównaj teren aż uzyskasz równy prostokąt – wymiary dowolne, taki sam rozmiar jak górka będzie miało twoje pomieszczenie w akarium. Zbuduj na górce basen. Po prawej i lewej stronie basenu zostaw 2-kratkową powierzchnię.

3. Naciśnij razem Carl+Shift+C, wpisz kod boolprop constrainfloorelevation false i naciśnij enter.4. Użyj narzędzia wyrównywania terenu i wyrównaj teren przy basenie tak jak na zdjęciu.

5. Jeszcze raz naciśnij Ctrl+Shift+C i wpisz kod boolprop constrainfloorelevation true i naciśnij enter.6. Zbuduj pomieszczenie o szerokości twojej górki. Na rogach pokoju od strony basenu zbuduj 2 pomieszczenia 1x2 kratek (zaznaczone na biało).

7. Teraz wpisz ponownie kod: boolprop constrainfloorelevation false8. Wyrównaj teren przy basenie od góry do dołu.9. Przejdź na drugie piętro i wyrównaj wystającą ścianę - od dołu do góry.10. No, prawie gotowe. Teraz wystarczy dobudować 2 piętro, umieścić okna, schody itp.

11. Reszta zależy już tylko od waszej inwencji. U mnie może efekt nie jest zachwycający (a przynajmniej mnie nie zachwyca), ale wy na pewno poradzicie sobie lepiej 
12. Tak mniej więcej wygląda w środku po wykończeniu.13. A tak na zewnątrz