piątek, 12 lipca 2013

[TS3] [Poradnik] Jednorożec XD

Jednorożec jest nową postacią fantastyczną wprowadzoną w wersji PC/Mac The Sims 3: Zwierzaki i nie jest dostępny w konsolowych wersjach tej gry. Pierwszy raz powiedziano o nich na prezentacji w Niemczech.


Opis


Unicorn 4
Teleportujący się jednorożec
Dzikie Jednorożce zwykle pojawiają się w nocy i znikają w dzień. Jest 33% szansy, że pojawią się w otoczeniu po godzinie 20.00. Najczęściej pojawiają się w okolicy łowisk. Pojawienie się ich jest bez względu na cechy Sima. Nad parcelą, na której znajduje się Dziki Jednorożec, pojawia się zorza polarna. O godzinie 5.00 nad ranem, jednorożce znikają poprzez teleportację, jak widać na obrazku. By go dodać do rodziny trzeba się namęczyć: Simowie mogą adoptować jednorożca. W tym celu, muszą mieć relację "najlepszy przyjaciel na zawsze" ze swoimi trzema zwierzakami. W przeciwnym razie, jednorożec może się nie pokazać na mapie lub nie będzie chciał dołączyć do rodziny. Jednorożce lubią rośliny i kiedy stoją blisko nich, bardzo często je błogosławią, a prawie nigdy ich nie przeklinają. Kiedy jednorożec dołączy do rodziny, zostanie wygenerowany nowy Dziki Jednorożec. Naraz może być tylko jeden Dziki Jednorożec w danym otoczeniu. Tak samo jak Sima, jednorożca można dodać do rodziny prostszym sposobem - wystarczy z aktywnym kodem TestingCheatsEnabled true kliknąć na jednorożca przyciskając klawisz Shift i wybrać opcję "Dodaj do aktywnej rodziny".
Jednorożce to bardzo mistyczne stworzenia; kiedy pasą się, piją wodę bądź jedzą siano, widać bijącą od nich tęczę. A kiedy stoją w miejscu, spod ich prawych, przednich nóg wyrastają małe rośliny, na których po chwili pojawiają się liście, po czym odlatują z wiatrem i znikają. Jeśli ustawimy grafikę na wysokie, można zauważyć świetlisty "płaszcz" jednorożca.

Alternatywna metoda adopcji


 • Ten sposób wymaga zarejestrowania się na stronie thesims3.com i jest on stosunkowo prosty. Kiedy już zarejestrowaliśmy się na stronie wchodzimy w "Giełda wymiany" i wybieramy kategorię "Zwierzaki", a później wybieramy rodzaj "Jednorożec". Mamy do wyboru wiele jednorożców stworzonych przez graczy. Wybieramy tego co nam się podoba, ale można równie dobrze ściągnąć pierwszego lepszego. Kiedy już ściągnęliśmy i zainstalowaliśmy w grze naszego jednorożca, to włączamy grę i wchodzimy w tryb tworzenia Simów. W sekcji "gotowi Simowie" mamy do wyboru naszego jednorożca, którego ściągnęliśmy. Teraz możemy zmienić mu dosłownie wszystko od płci po rasę i wygląd. Zapisujemy naszą rodzinę i oto jednorożec jest z nami od początku rozgrywki. Niestety nie ma on w pełni rozwiniętych umiejętności jak jednorożec złapany w dziczy.
 • Ten sposób wymaga zarejestrowania na stronie thesimsresource.com. Po rejestracji wybieramy zakładkę "downloads" i tam wybieramy logo i nazwę The Sims 3, następnie wybieramy kategorię "Pets". Gdy trochę rozejrzymy się na stronie na pewno zauważymy jakiegoś jednorożca. Klikamy na jego imię i potem pod pokazem slajdów (zdjęć zwierzaka) wybieramy opcję download. Gdy nam się pobierze instalujemy go i włączamy grę i wchodzimy w tryb tworzenia Simów. W sekcji "gotowi Simowie" mamy do wyboru naszego jednorożca, którego ściągnęliśmy. Teraz możemy zmienić mu dosłownie wszystko od płci po rasę i wygląd.

Wygląd

Jednorożce są podobne do koni, jednak jest kilka rozróżniających je cech. Jednorożec ma róg na głowie (jest to główna cecha jego wyglądu), a poza tym może mieć świetlisty "płaszcz": w barwie białej, szarej lub czarnej. Poza tym, jednorożec ma inny ogon i może mieć kozią bródkę (domyślnie tylko samce; samicom można dodać bródkę w Trybie Edycji Zwierzaka). Czasami samice też mają bródkę. Powyżej kopyt mają szczotki (takie jak Coby Irlandzkie).

Rozmnażanie Jednorożców

Jednorożce można łączyć z innymi jednorożcami, a czasem nawet z końmi. Jeśli jednorożec złączy się z koniem, jest 50% szans, że ich potomek będzie mieć cechy jednorożca, a jeśli złączy się dwa jednorożce, to na 100% ich potomek będzie mieć jednorożcowe cechy. Źrebię jednorożca nie ma magicznych cech, za to podczas jego biegu widać iskry, ale biega wolniej niż dorosły jednorożec i bardziej przypomina zwykłego, końskiego źrebaka.

Magiczne możliwości


 • Jednorożce mają energię magiczną, potrzebną do wykorzystywania ich możliwości. Każda magiczna interakcja zużywa trochę magicznej energii, a jeśli gracz będzie jej nadużywać i nie pozwoli jednorożcowi odpocząć, pojawi się nastrójnik informujący o niedoborze mocy.
 • Maksymalna ilość energii wynosi sześćdziesiąt magicznych punktów, a pełne ładowanie ich zajmuje sześć Simowych godzin. Kiedy magiczna energia jednorożca spadnie do trzydziestu, pojawi się nastrójnik informujący o niedoborze mocy.
 • Podczas używania magicznych zdolności, oczy i róg jednorożca zaczynają się świecić, a po zakończeniu - gasną.
Lista kolorów umiejętności

 • Pomarańczowy (ognisty) - przy używaniu interakcji Zapal (tworzenie ognia);
 • Niebieski - podczas gaszenia ognia i błogosławienia Sima;
 • Zielony - kiedy błogosławi roślinę;
 • Biały - kiedy błogosławi faunę (zwierzęta i Simowie).
 • Czerwony lub czarny - gdy przeklinają faunę.
Lista magicznych umiejętności Jednorożca

 • Teleportacja (interakcja Teleportuj się tutaj) - teleportuje jednorożca do wskazanego miejsca. Kiedy Sim siedzi na jednorożcu, też zostanie teleportowany. Zużywa 5 magicznych punktów.
 • Zapal - tworzy ogień. Nie można bezpośrednio zapalić Sima lub zwierzaka, ale można zapalić dowolne miejsce na parceli. Zużywa piętnaście punktów.
 • Lecz faunę - tej interakcji można użyć na Simie bądź zwierzaku, który ma nastrójnik spowodowany przeklnięciem przez jednorożca, aby zniszczyć tenże nastrójnik. Także oczyszcza to zwierzaka zaatakowanego przez pchły.
 • Zgaś - gasi ogień, nie wymaga energii.
 • Pobłogosław faunę - w celu pobłogosławienia zwierzaka lub Sima. W odpowiednich warunkach, przy trwałym związku powyżej trzydziestu i po wykonaniu odpowiednich interakcji, jest 50% szansy, że jednorożec wykona tę interakcję. Pobłogosławiony otrzymuje pozytywny nastrójnik i rozwija umiejętności dużo szybciej niż normalnie. Zużywa trzydzieści magicznych punktów.
 • Przeklnij faunę - przy poziomie stałego związku conajmniej -25, i po wykonaniu odpowiednich interakcji, jest 75%, że jednorożec wykona tę interakcję. Przeklnięty otrzymuje negatywny nastrójnik i wolniej się uczy. Zużywa trzydzieści punktów.
 • Przeklnij florę - sprawia, że dana roślina obumiera i usycha. Zużywa dziesięć punktów.
 • Pobłogosław florę - sprawia, że dana roślina rośnie szybciej o jeden poziom (np. z poziomu "Kiełkuje" do "Rośnie"). W przypadku dojrzałej rośliny sprawia, że ta wydaje plony. Zużywa dwadzieścia punktów.

Nastrójniki powiązane z jednorożcamiObraz Nazwa nastrójnika
Efekt nastrójnika
Czas
Powód
Opis w grze Uwagi Dodatek
Power Shortage Niski poziom mocy Brak efektu 2 godziny Zużycie 10 punktów (Imię Jednorożca) czuje, że zaczyna jemu/jej brakować mocy magicznej. Powstrzymanie się przez chwilę z rzucaniem zaklęć powinno pomóc w odzyskaniu części mocy. Musisz zużyć 30 punktów mocy magicznej, aby ten nastrójnik się pojawił.
Ep5 icon nonreflective
Power Failure Brak mocy -10 4 godziny Zużycie całej magicznej mocy (Imię Jednorożca) jest kompletnie bez mocy magicznej! Jak jednorożec ma rzucać zaklęcia bez mocy? Zdaje się, że będzie musiała to przeczekać. Musisz zużyć całą magiczną moc jednorożca, aby ten nastrójnik się pokazał.
Ep5 icon nonreflective
Unicorns Ire Gniew jednorożca -20 8 godzin Przeklnięcie Sima Uch, klątwa to zdecydowanie nic przyjemnego. (Imię Sima) będzie mieć mieć spore kłopoty z załatwieniem czegokolwiek w tym stanie. Co takiego zrobić, że tak bardzo rozgniewał jednorożca? Kiedy Jednorożec przeklnie Twojego Sima, pojawia się ten nastrójnik.
Ep5 icon nonreflective
Unicorns Blessing Błogosławieństwo Jednorożca +100 8 godzin Pobłogosławienie Sima Ach! Cóż to wspaniałe uczucie! (Imię Sima) powinien/powinna być w stanie osiągnąć wiele więcej dzięki temu błogosławieństwu. Tylko spójrz na nią! Kiedy Jednorożec pobłogosławi Twojego Sima, pojawi się ten nastrójnik.
Ep5 icon nonreflective
Unicorn Moonlit Jednorożec w blasku księżyca Brak efektu ---- Jednorożec Z jakiegoś powodu mogą wyciągnąć więcej światła z księżyca! zawsze się to  pojawia
Ep5 icon nonreflective
Uwaga: Usunięcie nastrójnika "Brak mocy" za pomocą kodu testingCheatsEnabled true sprawi, że jednorożec na stałe utraci swoją moc.

Ciekawostki


 • Kiedy jednorożce biegają, widać za nimi świetliste iskry.
 • Jednorożce mają maksymalnie rozwinięte umiejętności skoków i wyścigów.
 • Kiedy jednorożec nic nie robi, pije wodę lub się pasie, z jego rogu będzie wystrzeliwać tęcza.
 • Także kiedy stoi na ziemi i nic nie robi, pod jego stopą pojawiają się rośliny. Jest szansa, że pojawią się też warzywa i owoce.
 • Jednorożce są zapewne najszybszymi zwierzętami w całej serii The Sims; mają możliwości, których nie ma żadne inne zwierzę.
 • Jednorożce mają także interakcję "Nękaj Śmierć". Mogą ją użyć na Mrocznym Kosiarzu, kiedy ten przyleci do naszego Sima. Jednorożec musi mieć z tym Simem bardzo dobre stosunki. Kiedy Sim ożyje, jednorożec zawsze trąca go nosem. Jednorożec dostaje też pozytywne wspomnienie o tym wydarzeniu.
 • Simowie mogą mieć Pragnienie Życiowe "Baśniowy Opiekun", które polega tylko na znalezieniu i zaadoptowaniu jednorożca.
 • Jednorożce mogą pobłogosławić roślinę, kiedy są blisko niej. Poza tym, dzięki interakcji "Pobłogosław Florę", mogą też ożywić umarłą roślinę.
 • Jednorożce nie mogą błogosławić małych zwierząt.
 • O rodzaju jednorożców (dobry lub zły) nie decyduje ich kolor sierści jak na początku sądzono, tylko ich charakter.
 • Jednorożce uczą się szybciej od koni.
 • Jednorożce mają specjalne uczucia wobec kontaktów ze złymi lub dobrymi Simami. Kontakty z tymi dobrymi Simami mają pozytywny wpływ na ich związek, natomiast kontakty z tymi złymi - negatywny.
 • Jeśli nieznana roślina zostanie użyźniona przez jednorożca, jest 10% szans, iż będzie to Życiodajna Roślina.
 • Stwierdzono również, że Jednorożce po zjedzeniu Owocu Życia nie stają się o dzień młodsze.
 • W przeciwieństwie do dzikich koni, jednorożce mogą być adoptowane przez dzieci. To dlatego, że do adoptowania jednorożca nie jest wymagana umiejętność jeździectwa.
 • Jednorożce zawsze akceptują interakcję karmienia, jeśli Sim oferuje im Owoc Życia.
 • Jednorożce mają swoje własne nagrobki i różnią się one od nagrobków koni.
 • Kiedy jednorożce dołączają do rodziny, obłok przestaje się nad nimi unosić.
 • Jednorożec żyje dłużej niż zwykły koń.
 • Podobnie jak przy wilkach w The Sims 2: Zwierzaki, jego pojawieniu może towarzyszyć lekkie przycięcie się gry.
 • Jednorożce nie pokazują się codziennie.
 • W dodatku Kariera można wyrzeźbić jednorożca.
 • Gdy dodamy jednorożca do rodziny, możemy zmienić kolor jego sierści.
 • Gdy jednorożec jest najedzony, nie będzie przyjmował inerakcji "Daj przysmak"
 • Jeżeli posiadasz w domu duże jezioro istnieje szansa, że jednorożec pokaże się przy nim i będzie pił z niego wodę.
 • W poradniku o jednorożcach możemy usłyszeć, że jednorożce są gwiazdami.