niedziela, 11 sierpnia 2013

[TS2] [Poradnik] Piwnica

1. Ta piwnica nie koniecznie musi nazywać się piwnicą. Można w niej umieścić np. bawialnię, czytelnię lub siłownię, albo co jeszcze sobie wymarzysz. Na początku wejdź na parcelę i w tryb budowania a następnie kliknij na „fundamenty i tarasy”.

  

2. Wybuduj fundament na którym postawimy nasz domek. Najlepiej niech będzie to taras pierwszy z brzegu.3. Może to być wielki pałac, albo mała chata, jak wolisz, ale zbuduj dom. Na tym tarasie oczywiście. 


4. Nie jest cudem, wiem, ale to tylko przykład. Macie domek? Więc schodzimy na dół. Tak, żeby było widać fundamenty.


5. Wejdź jeszcze raz do tarasów z punktu pierwszego i usuń kawałek fundamentu w środku. Aby usunąć wybuduj go na istniejącym już fundamencie z wciśniętym Ctrl’em.6. Jeśli przejdziesz teraz piętro wyżej, zauważysz, że w miejscu gdzie usunięto fundament nie ma podłogi. Wypełnij dziurę jakąkolwiek wykładziną – później ją zmienisz. Zejdź z powrotem na dół.


7. A teraz wejdź w tryb budowania i wybierz „teren”.

 

8.  Wybierz obniżanie terenu.

  

9. Ustaw wskaźnik obniżania na jednej z krawędzi usuniętego fundamentu.


10. I obniż teren o 14 kliknięć. 


11. Teraz w „terenie” wybierz tą ikonkę:

  

12. Naciśnij wskaźnikiem na obniżoną kratkę.


13. I przeciągnij ją na całe pole.


15. Cały obszar automatycznie się obniży.


16.No dobra, teraz przejdźmy sprawdzić, czy sufit nie jest za wysoko, ani za nisko. Może być o wiele za wysoko, ale nie może być w żadnym wypadku o kliknięcie za nisko, bo Sim się tam po prostu nie zmieści. Wejdź w tryb budowania i w „pokrycie ścian”.

 

17. Weź sobie tapetę, najlepiej taką, która ma  listwę  i ustaw ją na jednej z ścian w piwnicy. 


18.Jak pokazane jest na obrazku, listwa nie jest przy podłodze, gdziepowinna być, tylko trochę wyżej. Może tak być, ale jeśli chcesz, możeszścianę obniżyć. Wejdź w „teren” i wybierz tą ikonkę:

  

19.A potem najzwyczajniej w świecie podnieś teren tak samo jak w punkcie dziesiątym. Pobaw się tak przez chwilę zerkając na listwę na tapecie aż otrzymasz zamierzony efekt. 


20. Teraz możesz pomalować podłogi i ściany.
 

21.Ale Sim musi się do tej piwnicy jakoś dostać. Wejdź na górę. Pamiętasz,jak tuszowałeś/aś  wykładziną miejsce gdzie była dziura  po usunięciu fundamentu? Wejdź w dywany i naciskając Ctrl zrób 4 kratki dziur obok siebie tak, aby pod nimi była piwnica. To będzie miejsce na schody.

  

22.Teraz wejdź w tryb budowania i wybierz „schody”. Możesz dodać schodyklikając ponownie na ich ikonkę i wybierając jakieś, lub (polecam)klikając na ikonkę niżej (takie schodki i trzy kropki) i dodać schodysamodzielnie. Ja wybrałam tą drugą opcję.

  

23.Jeśli wybierzesz pierwszą opcję zejdź na dół i ustaw schody pod 4kratkami z dziur. Jeśli wybierzesz tą drugą, ustaw wskaźnik schodów nadjedną z dziur i kliknij. 

  

24. W przepadku drugiej opcji możesz też dodać poręcze. Kliknij na "poręcze" i dodaj.


25. Tak będą wyglądać schody.


26. Teraz ozdób piwnice. Ja zrobiłam czytelnię.


27.Jeśli posiadasz dodatek Własny Biznes, możesz ogrodzić schody na górze pół-ścinkami. Kliknij na ściany w trybie budowy i wybierz pół ścianki,a następnie zrób ogrodzenie.