wtorek, 6 sierpnia 2013

[TS2] [Poradnik] Jak odzyskać Bellę Ćwir ?

Ostatnio ktoś zapytał mnie jak odzyskać Bellę Ćwir. Więc jest dużo sposobów na przywrócenie Belli. Oto kilka z nich:
  • Kodem boolprop testingCheatsEnabled true. Klikamy shiftem na Sima, wybieramy opcję Spawn, potem Tombstone of L&D. Pojawia się nagrobek. Klikamy w Add Neighbour to family i imię Bella
  • Umawiamy Sima z pragnieniem romansowania (najlepiej Dona) na randkę z Bellą. Na pierwszej randce prosimy ją o wprowadzenie się. Potrzebny będzie dodatek The Sims 2: Nocne życie.
  • Zakładamy własne przedsiębiorstwo w Miłowie i zatrudniamy pracowników. Jeśli szczęście nam dopisze to trafimy na Bellę.
  • Można przenieść ją z Dziwnowa do Miłowa. Najpierw trzeba zaprzyjaźnić się z nią i zaproponować wprowadzenie się. Będzie ona niestety bez wspomnień i drzewa genealogicznego. Jest to potwierdzenie teorii że to inna Simka.
  • Przy wyjątkowo dużym szczęściu może się trafić, że Bella Cię odwiedzi. Gdy ją znamy na początku pojawia się informacja, (jej automatyczna sekretarka) że nie może odebrać. Nie warto się poddawać. Dzwoń (nie zapraszaj jej do domu, tylko rozmawiaj), urządzaj przyjęcia (np. urodziny, śluby czy zwykłe przyjęcia domowe) a Bella kiedyś się zjawi. Za jakiś czas może zostaniecie (Twój Sim i Bella) najlepszymi przyjaciółmi, a wtedy można ją spróbować zaprosić, aby zamieszkała z Twoją rodziną. Wtedy można przeglądać jej wspomnienie, grać nią i przeprowadzać w inne miejsca.
  • Jeżeli dopisze nam szczęście, po porwaniu Kasandry Ćwir przez kosmitów zostanie nam zwrócona Bella, może się jednak nam to nie udawać, ale należy próbować. Na początku powinni wyrzucić Bellę, nie należy się jednak martwić Kasandrę oddadzą nam później. Aby to się udało potrzeba dużo czasu, trzeba cały czas próbować z porwaniami Kasandry.
  • Jest skuteczny, lecz trochę skomplikowany sposób na przywrócenie Belli. Potrzebny nam będzie InSIMenator. Najpierw wpisujemy kod boolprop testingCheatsEnabled true, klikamy na dowolnego Sima shiftem, wybieramy Spawn, Tombstone of L&D, a na nagrobku Add Neighbour to family i Bella. Gdy ona się pojawi, zapisując wychodzimy do otoczenia. Następnie wracamy do rodziny. Bella znika, pojawia się informacja, że zmarła na innej parceli itp. itd. Klikamy w ziemię, wybieramy Edytory..., Edytor zaświatów. Pojawia się duży nagrobek. Klikamy na niego, wybieramy opcję Wskrześ ( lub coś podobnie brzmiącego). Pojawia się tabelka ( taka jak podczas wybierania znajomego, do którego chcemy zadzwonić ). Klikamy na zdjęcie Belli. I gotowe! Pojawia się oryginalna Bella, z drzewem genealogicznym. W kontaktach ma swoje dzieci i Mortimera (jednak nie jest on jej mężem). Bella już nie zniknie, nawet gdy wyjdziemy do otoczenia.